zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 48x

Trávy : Liliopsida / Poales / Poaceae

Gynerium

Existuje pouze 1 druh.

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Gynerium sagittatum

Roste v Karibiku a od Mexika po Paraguay. Patří mezi dvoudomé trávy. Dorůstá výšky 5 - 6 (i 14)m. Stébla mohou i dřevnatět, mají průměr do 4cm a v mládí jsou drobně ochlupené. Listy mají ochlupené pochvy, čepel má délku 1 - 2m, okraj je v mládí drobně pilovitý, později celokrajný. Květenství je bledé, chocholičnaté, dlouhé 1 - 2m, samčí květy mají ochmýřené pluchy. Plodem je obilka nahnědlé barvy s délkou 1mm.

Vyhovují ji vlhká místa, okraje vod, atp. v písčitém substrátu.

Množí se semeny nebo oddenky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Aira gigantea, Arundo rugii, Arundo saccharoides, Arundo sagittata, Cynodon gynerium, G. levyi, G. parviflorum, G. saccharoides, G. sagittatum var. sagittatum, Saccharum sagittatum


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019