zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 16x

Skalničky : Magnoliopsida / Caryophyllales / Caryophyllaceae / Bolanthus

Bolanthus hirsutus

Roste v Egyptě, Libanonu, Sýrii a na Sinajském poloostrově v trsech. Dorůstá výšky 10 - 30cm. Povrch je ochlupený. Listy jsou ztlustlé, úzce kopisťovité až podlouhlé, dlouhé 5 - 8mm a na bázi klínovité. Květenstvím je 3 - 5tičetná hlávka, vlastní květy jsou bílé, přisedlé, kalich trubkovitě zvonkovitý a cípy špičaté.

Vyhovují mu skalní pukliny, nízká zálivka, plné slunce, chudá dobře propustná půda a suchý zimní režim.

Množí se semeny, dělením nebo řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Gypsophila mollis

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

Popis rodu Bolanthus

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Caryophyllaceae (Hvozdíkovité)

Patří sem asi 100 rodů s přibližně 2500 druhy. Patří mezi jednoleté až vytrvalé byliny. Rostliny v drtivě většině pochází z mírného pásu severní polokoule. Lodyha bývá vidličnatě větvená. Listy nejčastěji vyrůstají protistojně bez palistů nebo křižmostojně. Stejně tak nejčastěji jsou květy oboupohlavné s 5ti okvětními lístky ve vrcholičnatých květenstvích. Plodem bývá tobolka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020