zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 86x

Trávy : Liliopsida / Poales / Poaceae

Hackelochloa

Rodové jméno bylo vybráno na počest Australského botanika jménem Eduard Hackel (1850 - 1926). Roste v Asii a Africe jako tráva.

Synonyma: Rytilix

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Hackelochloa granularis

Roste v subsaharské Africe jako jednoletka, dále po jihovýchodní Asii a tichomoří a zavlečená byla do Ameriky. Dorůstá výšky 0,05 - 1m. Listy jsou dlouhé 2 - 5cm a široké 0,4 - 1,2cm. Květenstvím je hrozen délky 0,5 - 1,5cm a přisedlé klásky jsou dlouhé 1mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Cenchrus granularis, Manisuris granularis, Manisuris polystachya, Mnesithea granularis, Rottboellia granularis, Rytilix glandulosa, Rytilix granularis, Tripsacum granulare

Hackelochloa porifera

Roste v Číně, Bhútánu, Indii, Myanmaru a Vietnamu.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Manisuris porifera


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2022