zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 64x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Rosales / Rosaceae

Hagenia (Hagenie)

Existuje pouze 1 druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Hagenia abyssinica (Hagenie habešská/Brayera hlístomorná)

Roste v Africe v podobě zpravidla dvoudomého stromu s kulovitou až deštníkovitou korunou. Dorůstá výšky 5 - 18 (i 25)m. Borka je červenohnědá až hnědá, rozpraskaná a odlupuje se. Větve jsou v mládí ochlupené. Palisty jsou načervenalé a přirůstají k řapíkuListy jsou lichozpeřené s křídlatými řapíky o délce 12 - 15cm, mají délku až 40cm, tvoří je 5 - 7 (i 8) párů pilovitých lístků o délce 12 - 15cm, šířce 3,5 - 5,5cm, báze je kulatá až zkoseně srdčitá a spodní strana chlupatá. Květenstvím je terminální převislá lata o délce 30 - 50 (i 60)cm, vlastní květy jsou 5tičetné, mají 2 listeny, samčí jsou nazelenalé až bílé, samičí jsou načervenalé či naoranžovělé, korunní lístky jsou dlouhé do 1,5mm (vnější), 4 - 6mm (vnitřní), samčí koruna má délku až 7,5mm a samičí má šířku do 1,8cm.

Vyhovují ji stálezelené nebo poloopadavé i horské lesy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Banksia abyssinica, Brayera abyssinica, Brayera anthelmintica


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019