zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 67x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Gentianales / Rubiaceae

Haldina

Jedná se o polostálezelené stromy. Palisty jsou celokrajné a opadavé. Listy jsou vstřícné, celokrajné, pouze na vrcholku mohou být drobně zubaté. Květenstvím je stopkatá kulatá hlávka, vlastní květy mají korunu s krátkými laloky. Plody jsou pukavé a semena jsou okřídlená. Existuje pouze 1 druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Haldina cordifolia

Roste v Indii v podobě stromu. Dorůstá výšky 6 - 18 (i více než 20)m. Palisty jsou dlouhé 1 - 1,8cm a široké 0,8 - 1,2cm. Listy jsou vejčité, zašpičatělé, v mládí ochlupené, dlouhé 15 - 32cm, široké 10 - 21cm, báze je srdčitá, spodní strana ochlupená a řapíky jsou dlouhé 4 - 10cm. Květenstvím je kulatá hlávka o průměru 1,5 (i 3)cm, vlastní květy jsou nažloutlé (i narůžovělé), listence dlouhé 2mm, kalich ochlupený, koruna ochlupená, trubka dlouhá 5 - 6mm a laloky dlouhé 1mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Adina cordifolia, Nauclea cordifolia, Nauclea sterculiifolia


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019