zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 30x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae / Halocnemum

Halocnemum strobilaceum

Roste v jižní Evropě, Číně, Rusku, Mongolsku, Afghanistánu, Kazachstánu a severní Africe v podobě polokeře nebo keře. Dorůstá výšky do 50cm. Kmínky jsou článkovité. Větve jsou vstřícné, tlusté, prakticky vzpřímené, článkované, šedozelené, dřevité a šedozelené. Listeny jsou kulatě ledvinité. Listy jsou zakrnělé, šupinaté, vstřícné, velké 1mm, obvejčité a tupé. Květenstvím je vrcholík nebo kulovitý až válcovitý přisedlý (2 -) 3četný klas délky 0,5 - 1,5cm. Semena jsou vejčitá až kulatá, hnědá, zploštělá a v průměru mají 0,5 - 0,8mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Halopeplis strobilacea, Salicornia cruciata, Salicornia strobilacea

Popis rodu Halocnemum

Roste v jižní Evropě, západní a severní Asii a severní Africe. Jedná se o nízké dužnaté bohatě větvené polokeře či keře. Větvičky jsou vstřícné, článkované. Listy jsou vstřícné nebo křížmostojné a šupinaté. Květenstvím je 2 - 3četný úžlabní vrcholík v klasovitém květenství, obal má 3 široce vejčité tupé cípy. Plodem je měchýřek.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019