zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 50x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae

Halostachys

Existuje pouze 1 druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Halostachys belangeriana

Roste v Číně, Mongolsku, Kazachstánu, Íránu, Afganistánu a Rusku v podobě vzpřímeného bohatě větveného keře nebo stromu. Dorůstá výšky 0,15 - 3,5m. Vrcholové větve jsou článkované, dužnaté, jemně ochlupené a ztlustlé. Listy jsou vstřícné, šupinovité, zpravidla špičaté a na bázi spojené. Květenství je klasnaté, dlouhé 1 - 3cm, stopky článkovité, obal obvejčitý, na vrcholu 3laločný, listeny prakticky kulaté a mírně srdčité. Plodem je vejčitý blanitý měchýřek a obsahuje hnědočervená vejčitá semena délky 0,5 - 1mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Arthrocnemum belangerianum, Halocnemum caspicum, Halocnemum caspicum var. belangerianum, H. caspica, Salicornia caspica


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019