zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 66x

Orchideje : Liliopsida / Asparagales / Orchidaceae

Hammarbya (Měkkyně)

Existuje pouze 1 druh.

Synonyma: Limnas

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Hammarbya paludosa (Měkkyně bahenní/M. bažinná)

Roste v Evropě, místama v Africe a Asii. Jedná se o nejmenší evropskou orchidej. Dorůstá výšky 5 - 15 (i 20)cm, obvykle je v rozmezí 4 - 8cm. Pod zemí vytváří pacibulky. Stonek má žlutozelenou barvu. Listy jsou přízemní a jsou obvykle 2 - 3 (i 4)ks a dorůstají délky do 3cm. Jejich pochvy vyrůstají z pahlízy. Na okraje jsou zpětně zahnuté a vytvářejí se zde i pupeny, které odpadávají a vytvářejí se z nich nové dceřinné rostliny. Kvete v hustém klásku z 5 - 32 květů. Květy mají krátké stopky a žlutozelenou barvu. Pysk je obrácený vzhůru. Okvětní lístky mají délku 2 - 2,5mm. Plodem je válcovitá tobolka. Patří mezi chráněné druhy C1.

Vyhovují ji hluboká rašeliniště, ostřicovo mechové plochy při okrajích rybníků s vysokou hladinou podzemní vody a kyselou půdou bohatou na živiny.

Množí se vegetativně hlízkami z listů.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Epipactis paludosa, Malaxis paludosa, Malaxis palustris, Ophrys paludosa, Ophrys palustris, Orchis paludosa, Sturmia paludosa


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019