zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 107x

Orchideje : Liliopsida / Asparagales / Orchidaceae

Hammarbya (Měkkyně)

Existuje pouze 1 druh.

Synonyma: Limnas

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Hammarbya paludosa (Měkkyně bahenní/M. bažinná)

Roste v Evropě, místama v Africe a Asii. Jedná se o nejmenší evropskou orchidej. Dorůstá výšky 5 - 15 (i 20)cm, obvykle je v rozmezí 4 - 8cm. Pod zemí vytváří pacibulky. Stonek má žlutozelenou barvu. Listy jsou přízemní, vyrůstají obvykle po 2 - 3 (i 4)ks, na špičkách mívají rozmnožovací adventní pupeny, jsou nestejně velké, největší dlouhé 2 - 3,2cm, široké 0,6 - 1cm a jejich pochvy vyrůstají z pahlízy. Kvete v hustém klásku délky 3 - 9cm z 5 - 32 květů, vlastní květy mají krátké stopky, žlutozelenou barvu, vnější korunní lístky jsou dlouhé 2,8 - 4mm, vnitřní jsou kratší, pysk je obrácený vzhůru má délku 2 - 3mm, šířku 1,6 - 2mm, má 4 tmavězelené proužky a postrádá ostruhu. Plodem je válcovitá tobolka. Patří mezi chráněné druhy C1.

Vyhovují ji hluboká rašeliniště, ostřicovo mechové plochy při okrajích rybníků s vysokou hladinou podzemní vody a kyselou půdou bohatou na živiny.

Množí se vegetativně hlízkami z listů.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Epipactis paludosa, Malaxis paludosa, Malaxis palustris, Ophrys paludosa, Ophrys palustris, Orchis paludosa, Sturmia paludosa


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019