zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 59x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Fabales / Fabaceae

Hardwickia

Rodové jméno bylo vybráno na počest Thomase Hardwicka. Roste v tropech v podobě stromu. Nejznámějším druhem je H. binata.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Hardwickia binata

Roste v Indii v podobě opadavého stromu. Dorůstá výšky 25 - 30m. Palisty jsou 2, ale zakrnělé. Listy jsou střídavé, 2četné, vlastní lístky jsou přisedlé, eliptické, zakulacené, spojené k sobě na tupé straně báze, dlouhé 2,5 - 6,5cm, široké 1,2 - 3cm a řapík má délku 1,2 - 2,5cm. Květenstvím je dlouhý hrozen ve vrcholové latě, vlastní květy mají kalich délky 5mm, kališní lístky jsou vejčité až kulatě 5tičetné, žlutozelené a korunní lístky chybějí. Plodem je na obou stranách zúžený lusk délky 5 - 11cm, šířky 1,3 - 2,5cm a obsahuje 1 semeno blízko vrcholu lusku.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

Hardwickia mannii

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2022