zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 313x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Apiales / Araliaceae / Pseudopanax

Pseudopanax crassifolius

Roste na Novém Zélandu v podobě stálezeleného keře nebo stromu. Dorůstá výšky až 15m. Listy jsou na mladých exemplářích (15 - 20let) kopinaté, laločnaté, dlouhé až 0,6 (i 1)m, později mečovité, dlouhé 30cm, široké 2,5 - 5cm, na okraji trnitě zubaté a následují v době větvení 3 - 5tičetné a končí jednoduchými, obkopinatými, dlouhými 7 - 20cm, celokrajnými či chobotnatě zubatými. Kvete v koncových okolících s 5 - 10ti paprsky o délce 6cm. Plody jsou černé, kulovité a velké 5mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Aralia cookii, Aralia crassifolia, Aralia crassifolia var. integrifolia, Aralia heterophylla, Aralia quinquevulnera, Aralia trifoliata, Hedera crassifolia, Panax coriaceus, Panax crassifolius, Panax longissimus, Panax pentadactylon, Panax pentadactylum, Panax tridactylon, Panax tridactylum, P. crassifolius var. coriaceus, P. crassifolius var. pentadactylus, P. crassifolius var. trifoliolatus, P. crassifolius var. unifoliatus

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Pseudopanax

Většina druhů je endemity Nového Zélandu, dále rostou v Tasmánii a Jižní Americe. Jedná se o stálezelené dvoudomé keře nebo nízké stromy. Povrch je holý. Listy nabývají podle stáří rostliny různých tvarů, jsou jednoduché nebo dlanitě 3 - 5tičetné, lístky bývají zubaté či pilovité. Květe v okolících složených do lat, korunních lístků i tyčinek je 5. Plody jsou kulovité nebo na stranách zploštělé. Existuje vnitrodruhový taxon:

Vyhovuje jim plné slunce nebo polostín a lehká půda bohatá na živiny. Částečně jsou mrazuvzdorné až chladuvzdorné.

Množí se polodřevitými řízky nebo semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Araliaceae (Aralkovité)

Existuje asi 254 rodů a 800 druhů. Patří mezi trvalky. Listy jsou obvykle zpeřené nebo dlanité a květy drobné ve velkých latech.

Pocházejí především z tropů a to v podobě lián, dále stromů, keřů a bylin. Vyhovuje jim vyšší vzdušná vlhkost a stín nebo polostín.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020