zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 8x

Subtropické byliny : Liliopsida / Zingiberales / Zingiberaceae / Hedychium

Hedychium hirsutissimum

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Hedychium

cenikceny již od 34,00 Kč s DPH

Rodové jméno je složenina řeckých slov hedy = sladký a thion = sníh. Pochází z Afriky, Madagaskaru, tropické Asie a Himálají. Dorůstá výšky 1,2 - 1,8m. Pod zemí naleznete tlusté hlízovité oddenky, díky nimž přezimují. Listy mají páskový, úzce kopinatý až široce eliptický tvar délky i několik dm. Kvete až v době podzimu ve vzpřímeném hroznovitém květenství o délce až 30cm složeném z drobných pyskatých květů s dlouhou tyčinkou. Plodem je kulovitá tobolka.

Vyžaduje bohatou zálivku a polostín nebo plné slunce. Přezimuje díky oddenkům při teplotě 15°C a mírné zálivce. Udržujte je v suchu a chladu. Přesazuje se každý rok.

Množí se dělením oddenků.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020