zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 77x

Palmy a cykasy : Liliopsida / Arecales / Arecaceae

Hedyscepe

Existuje pouze jediný druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Hedyscepe canterburyana

Ostrov Lord Howe nepatří mezi známá místa. Nachází se východně od Austrálie. Nevelký ostrůvek má v palmové květeně významné místo, protože hostí hned 3 rody palem ve 4 druzích. Nejznámější je rod Howea, oba druhy, především však H. forsteriana patří k nejpěstovanějším palmám světa. Rostou v nejnižších polohách ostrova. Hedyscepe canterburyana je jediným zástupcem svého rodu. Roste v mlžném horském lese a především na otevřených prostranstvích v nadmořských výškách 400 - 750m. Kmen může dorůst až do výšky 10m a nese korunu malých, pevných, obloukovitě prohnutých zpeřených listů s tuhými, vzhůru postavenými lístky. Květenství se tvoří pod chocholem listů, květy jsou jednopohlavné, ale vyrůstají na stejném jedinci. Plody jsou velké, oválné a dozrávají 3 - 4 roky. Je obtížné odhadnout jejich zralost. V plodu se nachází jediné semeno válcovitého tvaru o velikosti 4 - 5cm.

Je pomalo-rostoucí a i klíčení bývá rozvleklé, trvající i přez rok, jak je zvykem pro rostliny z tohoto ostrova. Její nároky na pěstování však nejsou velké, vyhovuje jí polostín, teplota v létě kolem 23°C a v zimě kolem 16°C. Substrát by neměl nikdy úplně vyschnout, vlhkost vzduchu vyžaduje zvýšenou.

HedyscepeCanterburyana.jpg
615 x 820 px
184.32 kB

Synonyma: Kentia canterburyana, Veitchia canterburyana


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019