zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 62x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae / Plecostachys

Plecostachys serpyllifolia

Roste v jižní Africe v podobě zakrslého rozkladitého aromatického keře. Povrch je bíle plstnatý. Listy jsou drobné, také bíle plstnaté a přisedlé. Květy jsou drobné, bílé a narůžovělé a seskupené do terminálních svazečků.

PlecostachysSerpyllifolia.jpg
900 x 1200 px
560.29 kB

Synonyma: Gnaphalium globuliferum, Gnaphalium helianthemifolium, Gnaphalium orbiculare, Gnaphalium serpyllifolium, Helichrysum orbiculare, Helichrysum serpyllifolium, Helichrysum serpyllifolium var. orbiculare

Popis rodu Plecostachys

Pochází z jižní Afriky. Roste v podobě keře s propletenými hustými větvemi.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Asteraceae (Hvězdnicovité)

Je to velmi bohatá čeleď. Řadí se sem více než 1300 rodů s cca 20 000 druhů. Náleží sem jednoletky, dvouletky i travalky, dále pak byliny, polokeře, keře a dokonce i stromy. Listy mohou být střídavé i vstřícné, celokrajné nebo různě vykrajované. Květy jsou charakteristickým znakem hvězdnicovitých. Většinou jsou 5tičetné (4četné zřídka) a především jsou seskupené v úboru. Principem úboru je, že na středovém terčíku je seskupeno mnoho drobných květů vedle sebe, přičemž u krajních jsou okvětní lístky protažené a jsou lidově považovány za jediné okvětní lístky. Typickým příkladem je kopretina. Plodem je nažka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019