zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 49x

Tropické popínavé a převislé : Magnoliopsida / Gentianales / Apocynaceae

Hemidesmus

Roste v podobě ovíjivého řídce větveného občas rozkladitého keře. Listy jsou vstřícné, prakticky kožovité a variabilní. Květenství je prakticky přisedlé, chudé, vlastní květy jsou malé, žlutozelené, uvnitř narůžovofialovělé, koruna má krátkou trubku a krátké tyčinky. Plody jsou štíhlé a válcovité. Nejznámějším druhem je H. indicus.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Hemidesmus cordatus

Roste v Indii.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Periploca cordata

Hemidesmus indicus

Roste v Indii, Pakistánu, Srí Lance, Malajsii a Bangladéši v podobě malého keře. Kmínky mohou být ochlupené. Listy jsou obvejčité, eliptické, kopinaté nebo téměř čárkovité, špičaté až zašpičatělé, tmavězelené, lesklé, dlouhé 2,5 - 8cm, široké 1 - 3cm, báze je tupá až klínovitá, spodní strana světlejší, může být ochlupená a řapíky jsou dlouhé (0,5 -) 3 - 4 (i 5)mm. Květy jsou krátce stopkatí, kalich má cípy dlouhé 2,5 - 3,2mm, široké 1mm, koruna je žlutá, dlouhá 5 - 6,5mm, trubka dlouhá 0,8 - 1mm, laloky jsou vejčité, dlouhé (2,2 -) 3 - 5mm a široké 1,5mm. Plodem je měchýřek délky 5 - 12,5cm, šířky 4 - 7mm a obsahuje úzce podlouhlá semena délky 5 - 8 (i 8,5)mm, šířky 1 - 2mm s chmýrem délky 2,5cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Periploca indica


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2022