zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 69x

Palmy a cykasy : Liliopsida / Arecales / Arecaceae

Hemithrinax

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Hemithrinax ekmaniana

Tento druh si vybral jako ideální prostředí pro svůj růst vápencové skalní výchozy Mogotes de Jumagua na severu Kuby v provincii Villa Clara. Přežívá jen na třech z nich a byl dlouho považován za vyhynulý. Jeho existenci potvrdila v roce 1978 skupina archeologů, kteří tam hledali fosílie. Na strmých svazích se podařilo najít zhruba stovku rostlin, které rostou téměř v holé skále, ve štěrbinách s malým množstvím půdy. Útlá palma s kmínkem do 5cm v průměru dorůstá do výšky 4m. Listy jsou malé do 70cm a téměř bezřapíkaté. Čepele jsou výrazně tuhé a na spodní straně krásně sivě zbarvené s početnými úkrojky dělenými až téměř k bázi listu.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019