zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 198x

Keře : Magnoliopsida / Dipsacales / Caprifoliaceae

Heptacodium (Heptakodium)

Existuje pouze 1 druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Heptacodium miconioides (Heptakodium jasmínovité)

Patří mezi endemity Číny. Roste v podobě vzpřímeného keře. Dorůstá výšky 3 - 5 (i 7)m a šířky 2 - 3m. Kmínky mají holá 4 žebra. Mladé větve mají červenohnědou barvu, borka je šedobílá až šedohnědá, kůra je pak hnědožlutá. Vstřícné listy jsou jednoduché, tvaru vejčitě kopinatého, délky 7 - 15 (i 18)cm, šířka 4 - 8 (i 9)cm, povrch je kožovitý tmavězelený, při tupé až mírně srdčité bázi jsou 3 nápadné propadlé žilky, konec je ocasovitý a řapíky mají délku do 2,5cm. Kvete v koncových až 15 (i 30)cm latách v barvě bílé, vlastní květy jsou seskupené do 6tičetných přeslenů, koruna má délku 1 - 1,5cm, kde korunní lístky jsou dlouhé 6 - 8mm a kalich tvoří 5 červených kališních lístků. Plodem je tobolka s růžovofialovým kalichem délky 1 - 1,5cm a šířky 3mm. Obsahuje 5 - 6mm semena.

Vyhovuje ji plné slunce nebo slabý polostín. Půda by měla být bohatá na živiny, vlhká (starší exempláře v případě potřeby snášejí sucho), propustná a pH 5 - 6. Dobře snáší řez.

Množí se polovyzrálými řízky nebo semeny, které musí projít stratifikací.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: H. jasminoides


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019