zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 88x

Subtropické stromy : Magnoliopsida / Fabales / Fabaceae

Hesperalbizia

Existuje pouze 1 druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Hesperalbizia occidentalis (Albízie západní)

Roste v Mexiku v podobě stromu. Dorůstá výšky 5 - 10m. Borka je hladká a šedá. Listy mají řapíky délky 2 - 5cm, čepel je zpeřená, tvoří je 2 - 4 primární páry, 3 - 5 sekundárních párů, vlastní lístky jsou síťnatě žilkované, zkoseně obvejčité nebo eliptické, tupé, zakulacené nebo až hrotité, mohou být ochlupené, dlouhé 2 - 5cm a horní jsou mírně větší spodních. Květenství je úžlabní, občas svazečkovité, vlastní květy jsou hnědožluté, kalich je dlouhý 3mm, cípy jsou 3úhlé, špičaté, koruna má délku 9mm a laloky jsou kopinaté. Plodem je pukavý příčně síťnatě žilkovaný stopkatý lusk se zúženou nebo tupou bází a obsahuje semena délky 0,8 - 1cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Albizia obliqua, Albizia occidentalis, Albizia plurijuga, Leucaena plurijuga


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020