zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 11x

Subtropické popínavé a převislé : Rosopsida / Ranunculales / Lardizabalaceae / Holboellia

Holboellia grandiflora

Roste v Číně a Vietnamu v podobě stálezeleného keře. Kmínky jsou hnědé. Listy jsou 3 - 7mičetné, lístky jsou úzce obvejčité až podlouhlé (i eliptické nebo kopinaté), špičaté nebo zašpičatělé, kožovité, dlouhé 6 - 14cm, široké 4 - 6cm, báze je klínovitá, žilnatinu tvoří 7 - 9 párů žilek a řapíčky jsou dlouhé 2 - 5cm. Květenství tvoří 2 - 4 hrozny, samčí květy mají 3 vnější kališní lístky úzce obvejčité, vnitřní 3 úzce podlouhlé, korunní lístky jsou vejčité až prakticky kulaté, samičí květy mají vnější 3 kališní lístky vejčité, vnitřní 3 vejčitě kopinaté a korunní lístky jsou vejčité až prakticky kulaté. Plody bývají párovité, podlouhlé, dlouhé 6 - 9cm a obsahují černá semena.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Popis rodu Holboellia

Roste od severní Indie po Čínu v podobě stálezeleného popínavého keře. Listy jsou střídavé, zpravidla dlouze řapíkaté, 3 - 9tičetné a vlastní lístky jsou kožovité. Květenství je úžlabní, latnaté nebo hroznovitě okoličnaté, vlastní květy jsou 6tičetné, zvonkovité, bílé nebo načervenalé, kališní lístky jsou úzké, tlusté, uvnitř tmavší a samčí mají 6 tyčinek. Plodem je růžově fialová podlouhlá až eliptická dužnatá bobule velikosti švestky a obsahují černá semena.

Vyhovuje ji plné slunce nebo polostín a dobře propustná půda bohatá na živiny.

Množí se semeny, řízky nebo hřížením.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
DONATE / příspěvek na provoz stránek         Instagram         © Aleš Kyral 2007 - 2023