zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 101x

Sukulenty : Magnoliopsida / Caryophyllales / Caryophyllaceae

Honckenya (Kuřinečka)

Existuje pouze 1 druh. Rodové jméno bylo vybráno na počest německého botanika jménem Gerhard August Honckeny.

Synonyma: Ammadenia

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Honckenya peploides (Kuřinečka pryšcovitá)

Roste kolem celého severního polárního kruhu. Patří mezi trvalky a sukulentní kobercově rostoucí rostliny. Kořeny jsou bohaté a dorůstají hloubky až 2m. Dorůstá výšky 2 - 8 (i 30)cm. Stonek je poléhavý, holý, při bázi rozvětvený a oslitěný. Listy jsou eliptické až vejčité se špičkou, lesklé, drsné, holé, mají délku 0,4 - 2 (i 3)cm a šířku 0,3 - 0,9 (i 1,3)cm. Kvete drobnými zelenobílými samostatnými květy nebo v chudých soukvětích. Má 5 (i 6) kališních lístků délky 3,5 - 6mm v barvě zelené až fialové, vlastní koruna má průměr 0,5 - 1,5cm. Plodem je kulovitá až vejčitá tobolka se 3mi chlopněmi délky 0,5 - 0,8 (i 1)cm a šířky 5 - 8mm. Obsahuje mnoho semen.

Roste na mořském pobřeží ve vlhku, písku i kameních nebo v zasolených půdách s nízkým obsahem živin.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Alsine peploides, Ammodenia peploies, Arenaria diffusa, Arenaria littoralis, Arenaria peploides, Arenaria portulacea, Arenaria sitchensis, Cerastium succulentum, Halianthus peploides, H. diffusa, H. frigida, H. peploides subsp. diffusa, H. peploides var. diffusa, Minuartia peploides


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019