zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 129x

Trávy : Liliopsida / Poales / Poaceae

Hordelymus (Ječmenka)

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Hordelymus europaeus (Ječmenka evropská)

Patří mezi trvalky. Roste v trsech. Dorůstá výšky 0,5 - 1,1m. Pod zemí vytváří krátké oddenky. Stébla jsou krátce vystoupavá. Pochvy listů jsou ochlupené. Vlastní listy jsou čárkovité, na spodní straně řídce ochlupené, široké 0,4 - 1,4cm. Na vnější straně báze listu je jazýček. Kvete v hustém přímém osinatém lichoklasu o délce 4 - 10cm. Plevy i pluchy jsou osinaté. Plodem je okoralá obilka.

Vyhovuje ji stín v lesích (idálně bučiny) nebo křovinách ve vlhké půdě bohaté na živiny nejlépe s vápencovým podkladem.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Cuviera europaea, Elymus compositus, Elymus cylindricus, Elymus europaeus, Frumentum sylvaticum, Hordeum cylindricum, Hordeum desmoulinsii, Hordeum europaeum, Hordeum montanum, Hordeum sylvaticum, Leptothrix europaea


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019