zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 66x

Byliny : Rosopsida / Brassicales / Brassicaceae

Hugueninia (Huguenínie)

Existuje pouze 1 druh. Rodové jméno bylo vybráno na počest savojského botanika žijícího v 19 století.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Hugueninia tanacetifolia (Huguenínie vratičolistá)

Pochází z hor Iberského poloostrova, Fancie, Itálie, Švýcarska, Pyrenejí a jihozápadních Alp. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky 0,2 - 1m. Stonek je pavučiovitě chlupený, olistěný a větvený je až na konci. Dolní listy jsou řapíkaté, dlouhé do 30cm. Horní jsou přisedlé. Oba jsou peřenosečné s 4 - 10ti úzce kopinatými ostře zubatými zastřihovanými úkrojky. Kvete 4 - 7mm žlutými květy v bohaté chocholičnaté latě. Kališní lístky mají délku 2 - 3mm, okvětní lístky jsou dlouhé 4mm. Plodem je 0,8 - 1,5cm šešule. Existuje vnitrodruhový taxon:

Vyhovují ji náplavy, okraje toků, sutě, vlhké výživnější půdy se silikátovým podkladem a vyšší nadmořská výška.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Descurainia tanacetifolia, Eruca tanacetifolia, Erysimum tanacetifolium, Hesperis tanacetifolia, H. tanacetifolia subsp. tanacetifolia, Phryne tanacetifolia, Sisymbrium tanacetifolium


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019