zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 368x

Trvalky : Magnoliopsida / Cornales / Hydrangeaceae / Hydrangea

Hydrangea arborescens (Hortenzie stromečkovitá/H. stromovitá)

cenik ceny již od 169,00 Kč s DPH

Pochází ze severovýchodu Severní Ameriky a východu USA. Roste v podobě vzpřímeného keře. Dorůstá výšky 1 - 3m. Větve a květenství mohou být ochlupené. Listy jsou vejčité až eliptické, zašpičatělé, na okraji pilovité, dlouhé 6 - 20cm, báze okrouhlá až klínovitá, spodní strana může být ochlupená až plstnatá a řapíky jsou dlouhé 2 - 5cm. Kvete v polokulovém 5 - 15cm širokém květenství bílými nebo nazelenalými fertilními květy. Plodem je mírně kuželovitá tobolka. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje mu vlhká půda s pH 6,5. Pro zajištění bohatého kvetení je nutné keř každoročně seřezávat.

HydrangeaArborescens.jpg
1024 x 768 px
287.52 kB HydrangeaArborescens2.jpg
1024 x 768 px
191.1 kB HydrangeaArborescensGrandiflora.jpg
1024 x 768 px
173.46 kB HydrangeaArborescensGrandiflora2.jpg
1024 x 768 px
183.27 kB

kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: H. arborescens var. australis, H. arborescens var. kanawhana, H. vulgaris

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

Popis rodu Hydrangea

cenikceny již od 103,00 Kč s DPH

Pochází z Japonska. Jedná se o opadavé nebo stálezelené keře, občas i stromu nebo dokonce pnoucí rostliny, mohou být i epifytické. Větve bývají vzpřímené. Listy vstřícné, celokrajně, někdy peřenolaločné. Kvete drobnými oboupohlavnými květy na 2letém dřevě s 4 - 5ti korunními lístky (na okrajích květenství bývají sterilní), bývají růžové nebo bílé, seskupené do koncových vrcholíků či lat, mají 8 - 10 tyčinek a 3 - 4pouzdré semeníky. Plodem je 2 - 5tipouzdá kožovitá tobolka obsahující mnoho drobných semen.

Nemají rády vápenitou půdu. Vyhovují jim teploty 20 až 25°C na světlém místě, ne na přímém slunci (až na výjimky). Zálivku udržujte bohatou, půda by měla být stále vlhká, navíc dobře propustná. Každý rok rostlinu seřezávejte. Udržíte ji tak ve svěžejším vzhledu. Ve starším věku stonky dřevnatí. Odkvetlé květy lze odstřihávat na podzim i na jaře.

Množí se řízkováním mladých výhonků zasazenými do směsi rašeliny a písku ve stejném poměru. Možné je také použití semen.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021