zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 131x

Vodní a bahenní : Liliopsida / Alismatales / Hydrocharitaceae

Hydrilla (Přeslenice)

Synonyma: Epigynanthus, Hydrospondylus, Ixia, Serpicula

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Hydrilla verticillata (Přeslenice vodní)

Roste po celém světě, kromě Jižní Ameriky. Dorůstá délky až 1 - 2m a bohatě se větví. Listy vyrůstají v 3 - 9tičetných přeslenech v rozestupu 0,6 - 2,5cm, jsou úzce kopinaté, jemně pilovité, dlouhé 1,5 - 2,5cm a široké (0,7 -) 1 - 2mm. Kvete samostatnými samčími a samičími květy. jsou drobné, mají 3 kališní i 3 korunní průsvitnými lístky a délku 3 - 5mm.

Množí se řízkováním.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Elodea verticillata, Epigynanthus blumei, Hydora lithuanica, H. angustifolia, H. dentata, H. dentata var. pomeranica, H. lithuanica, H. najadifolia, H. ovalifolia, H. polysperma, H. roxburghii, H. subulata, H. verticillata var. brevifolia, H. verticillata var. crispa, H. verticillata var. roxburghii, H. verticillata var. tenuis, H. wightii, Hydrospondylus submersus, Ixia aquatica, Serpicula verticillata, Udora lithuanica, Udora occidentalis, Udora pomeranica, Udora verticillata, Vallisneria verticillata


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019