zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 72x

Vodní a bahenní : Liliopsida / Alismatales / Hydrocharitaceae / Limnobium

Limnobium laevigatum

Roste v tropech a subtropech Ameriky v růžici. V dospělosti může dorůstat délky až 50cm. Listy jsou řapíkaté. Kvete malými jednopohlavnými květy. Plodem je tobolka délky 0,4 - 1,3cm, průměru 2 - 5mm a obsahuje eliptické ochlupené semena délky 1mm.

Vyskytuje se jako plovoucí rostlina na vodní hladině.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Hydrocharella echinospora, Hydrocharis stolonifera, Hydromystria laevigata, Hydromystria sinclairii, Hydromystria stolonifera, Jalambicea repens, L. bogotense, L. sinclairii, L. spongia subsp. laevigatum, L. stoloniferum, Salvinia laevigata, Trianea bogotensis, Trianea neovisae

Popis rodu Limnobium

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Hydrocharitaceae (Voďankovité)

Existuje 16 - 17 rodů a 76 - 80 druhů. Patří sem zejména trvalky, jednoletky se vyskytují vzácně. Stejně tak se jedná převážně o vodní nebo bahenní byliny a to sladko- i slanovodní, dále volně plující a zakořeňující. Mohou být dvoudomé i jednodomé. Kvete samostatnými květy nebo ve vrcholících. Plodem je nejčastěji tobolka, občas nažka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019