zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 7x

Orchideje : Liliopsida / Asparagales / Orchidaceae

Hygrochilus

Existuje pouze jediný druh. Je příbuzný rodům Arachnis, Vanda a Vandopsis. Má 4 pylové brylky a pohyblivý pysk. Květ není opatřen výraznější ostruhou.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Hygrochilus parishii

Roste v severní Indii, jižní Číně, Laosu, Vietnamu a Thajsku. Patří mezi epifyty. Stonek dřevnatí, ale je nevětvený. Ztlustlé listy mají světlezelenou barvu, lesklý povrch, s široce vejčitý nebo oválný až 20cm dlouhý a 6 - 7cm širkoý tvar. Kvete na vzpřímeném nebo převislém stonku délky až 40cm v hroznu tvořeném 3 - 8ks žlutými a červeně skvrnitými květy o průměru 3 - 5cm. Květní sloupek je bílý. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Vanda parishii, Vandopsis parishii


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020