zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 350x

Tropické byliny : Magnoliopsida / Lamiales / Acanthaceae / Hypoestes

Hypoestes aristata

Roste v bohatých trsech. Dorůstá výšky až 1,5m. Kvete fialovými květy s trubkou o délce 1cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: H. antennifera, H. aristata var. barteri, H. aristata var. insularis, H. aristata var. kikuyensis, H. aristata var. letestui, H. aristata var. macrophylla, H. aristata var. staudtii, H. barteri, H. insularis, H. staudtii, Justicia aristata

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

Popis rodu Hypoestes

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Acanthaceae (Paznehtníkovité)

Existuje asi 250 rodů s asi 2500 druhy. Pochází především z tropů. Rostou v podobě bylin nebo keřů, některé jsou epifity. Listy jsou jednoduché, protistojné i křížmostojné (občas s pilovým, laločnatým nebo zvlněným okrajem) bez palistů. Plodem je tobolka. Mezi nejznámější rostliny patří: Krosandra a Thunbergie.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019