zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 601x

Tropické byliny : Magnoliopsida / Caryophyllales / Amaranthaceae / Aerva

Aerva lanata

Roste v Asii, Africe a Austrálii. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky (0,1 -) 0,3 - 1,8 (i 2)m. Stonky jsou větvené od báze. Listy jsou střídavé, eliptické až mírně kopinaté, špičaté, dlouhé (1 -) 1,3 - 3,8 (i 5)cm, široké 0,5 - 3,5cm a řapíky jsou dlouhé do 2cm. Květenství je dlouhé 0,4 - 1,5 (i 2)cm a široké 3 - 4mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Achyranthes lanata, Achyranthes villosa, A. elegans, A. floribunda, A. lanata, A. lanata f. grandifolia, A. lanata f. microphylla, A. lanata f. squarrosa, A. lanata var. elegans, A. lanata var. intermedia, A. lanata var. leucuroides, A. lanata var. oblonga, A. lanata var. oblongata, A. lanata var. pseudojavanica, A. lanata var. rhombea, A. lanata var. suborbicularis, A. pubescens, A. sansibarica, A. tandalo, A. viridis, Alternanthera pubescens, Amaranthus aeruoides, Amaranthus lanatus, Celosia lanata, Illecebrum lanatum

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

Popis rodu Aerva

Roste v tropech, zejména v Africe a Madagaskaru v podobě trvalky nebo polokeře (i keře). Může být i šplhavý. Listy jsou vstřícné nebo střídavé, celokrajné. Květenství tvoří klásky, i latnaté, vlastní květy mohou být obou- i jednopohlavné s 2mi listenci a tyčinek je 5. Plodem je zploštělý měchýřek s černými ledvinitými semeny.

Vyhovují ji suché kamenité dobře propustné půdy na plném slunci.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020