zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 31x

Ořechy a kaštany : Magnoliopsida / Fabales / Fabaceae

Inocarpus

Plodem je lusk.

Množí se semeny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Inocarpus edulis (Tahitský kaštan)

Pochází z tichomořských ostrovů. Patří mezi stálezelné stromy. Listy jsou celokrajné, vejčitého tvaru s protáhlou špičkou, tmavězelené barvy a kožovitého povrchu. Délka dosahuje 16cm a šířka 5,5cm. Kvete po 3 v krátkých hroznech. Plodem je dvouchlopňový ledvinovitě tvarovaný lusk dlouhý do 4cm a široký do 2,8cm obsahující jediné semeno oválného až vejčitého tvaru. To má 1mm mírně dřevnatou slupku a bílé jedlé jádro. Začíná plodit v 8. roce.

Vyhovuje mu vlhko a teplo.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Inocarpus fagifer

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019