zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 57x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Cornales / Hydrangeaceae

Jamesia (Jamesovka)

Patří mezi opadavé keře. Borka se odlupuje. Větve jsou kroucené. Listy jsou vstřícné, na spodní straně šedě plstnaté, pilovité. Kvete pohárkovitými květy s 5ti kališními lístky a 5ti korunními.

Vyhovuje jim standardní půda a plné slunce.

Množí se semeny nebo zelenými řízky.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Jamesia americana (Jamesovka americká)

Roste v Severní Americe v podobě keře. Dorůstá výšky 1 - 2 (i 4)m. Borka je papírovité, hnědá a odlupuje se. Listy jsou zelené, vejčité, eliptické až okrouhlé, dlouhé 1,5 - 9,5cm, široké 0,8 - 8,5cm, na spodní straně šedobíle chlupaté, drsné, okraj hrubě pilovitý, báze klínovitá nebo zaoblená, konec zaoblený nebo tupý, žilnatina na horní straně zapuštěná a řapíky jsou dlouhé 0,1 - 4,5cm. Kvete po 3 - 35ks ve vrcholících, stopky, češule a kališní lístky jsou hustě hřebílkaté, stopky květů dlouhé 1,5 - 5,2cm, kališních lístků 5 o délce 1,5 - 8mm, jsou kopinaté až 3úhle vejčité, korunních lístků 5, mají délku 0,4 - 1,2cm, jsou obvejčité nebo obkopinaté, bílé až růžové. Plodem je 3 - 7mm vejčitá tobolka a obsahuje 0,6 - 0,8mm semena. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: J. americana var. americana

Jamesia tetrapetala

Roste v USA v podobě keře. Borka je šedá nebo červenohnědá, v mládí ochlupená. Větve jsou rozkladité, převislé. Listy jsou dlouhé 0,7 - 2,7cm, široké 0,2 - 1,6cm, vejčité nebo obvejčité, tupé nebo zaoblené, báze občas klínovitá, konec tupý nebo zaoblený, horní strana zelená, spodní našedle až bělavě ochlupená, na okraji má 3 - 16 zubů (nebo je celokrajný) a řapíky jsou dlouhé 1 - 7mm. Květenství je 1 (i 2 - 3)četné, stopky, češule a kališní lístky hedvábité, stopky dlouhé 1 - 6mm, kališní lístky 4 o délce 3 - 9mm v kopinatém až 3úhle vejčitém tvaru, korunní lístky 4, dlouhé 0,5 - 1,5cm, obvejčité nebo obkopinaté, tyčinek 8. Plodem je 3 - 7mm dlouhá vejčitá tobolka obsahující 0,6 - 0,8mm elipticky vejčitá až vřetenovitá semena.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
DONATE / příspěvek na provoz stránek         Instagram         © Aleš Kyral 2007 - 2023