zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 47x

Keře : Magnoliopsida / Ericales / Ericaceae

Kalmiopsis (Mamotěnka)

Roste v Oregonu v podobě stálezeleného keře. Listy jsou střídavé. Kvete v konečných hroznech, koruna je krátce trubkovitá, kalich vytrvávající a mírně žláznatý. Plodem je suchá tobolka.

Vyhovuje ji písčitá půda bohatá na živiny a polostín. Nesnáší vápno.

Množí se letními řízky.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Kalmiopsis fragrans


Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kalmiopsis leachiana (Mamotěnka Leachova)

Pochází z Oregonu. Roste v podobě vzpřímeného bohatě větveného kompaktního keře. Dorůstá výšky 10 - 30cm. Větve jsou vzpřímené. Listy jsou střídavé, oválné, eliptické nebo obvejčité, dlouhé 1 - 3cm, široké 1cm, tmavězelené, báze i konec špičatý, spodní strana bledší, horní lesklá a okraj jemně brvitý. Kvete miskovitými 5tičetnými květy po 3 - 10ks v terminálních hroznech, koruna má průměr 1,2 - 2cm, je růžovofialová a stopky jsou dlouhé 1 - 1,5cm. Plodem je tobolka obsahující mnoho drobných semen. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje ji kyselá dobře propustná vlhká půda a polostín. Je vápnostřežný a u nás zimovzdorný. Lepší je ale keříku dopřát kupku rašeliny nebo půdy i kvůli rovnoměrnější vlhkosti.

Množí se letními polovyzrálými řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021