zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 4x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae / Maireana

Maireana murrayana

Roste v Austrálii v podobě keře. Dorůstá výšky 30cm. Větve jsou ochlupené. Listy jsou střídavé, tlusté, ochlupené, eliptické až obvejčité, zakulacené, dlouhé 2cm a široké 4mm. Kvete samostatnými oboupohlavnými kulovitými ochlupenými květy. Plody mají obkuželovitou trubku délky 3 - 4mm, křídlo je vodorovné a v průměru má 2cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Kochia murrayana

Na hnojení na začátku vegetace doporučuji:
Kristalon START 0, 5kg / Startovací hnojivo - univerzální
za 105,00 Kč s DPH.

Popis rodu Maireana

Rodové jméno bylo odvozeno od francouzského botanika jménem Charles Antoine Lemaire. Roste v Austrálii v podobě dvoudomé, oboupohlavné nebo jednopohlavné byliny, polokeře nebo keře. Listy mohou být střídavé nebo vstřícné. Kvete samostatnými nebo párovitými květy.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019