zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 5x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae / Maireana

Maireana spongiocarpa

Roste v Austrálii v podobě keře. Dorůstá výšky do 30cm. Větve jsou slabé a zkadeřeně ochlupené. Listy jsou střídavé, ztlustlé, kulaté až eliptické, špičaté, tmavězelené a dlouhé 0,8 - 1,5cm. Kvete samostatnými oboupohlavnými květy s ochlupenými okraji laloků. Plody jsou tmavěhnědé, trubka dlouhá 8mm a křídlo má v průměru 1,2 - 1,5cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Kochia spongiocarpa

Na hnojení doporučuji:
AGRO Hnojivo pro okrasné dřeviny 3kg / Hnojivo pro okrasné dřeviny
za 129,00 Kč s DPH.

Popis rodu Maireana

Rodové jméno bylo odvozeno od francouzského botanika jménem Charles Antoine Lemaire. Roste v Austrálii v podobě dvoudomé, oboupohlavné nebo jednopohlavné byliny, polokeře nebo keře. Listy mohou být střídavé nebo vstřícné. Kvete samostatnými nebo párovitými květy.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019