zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 6x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae / Maireana

Maireana microphylla

Roste v Austrálii v podobě vzpřímeného i rozkladitého keře. Povrch bývá mírně trnitý. Dorůstá výšky i šířky 1m. Listy bývají řídké, střídavé, prakticky kulaté, mohou být ochlupené a dlouhé 2 - 4mm. Kvete oboupohlavnými květy v listnatých klasech a na okraji jsou ochlupené. Plod má šířku 1,5 - 3mm a vrchol zploštělý nebo mírně vypouklý.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Kochia microphylla, Kochia tomentosa f. tenuis

Na hnojení doporučuji:
AGRO Kapalné hnojivo pro okrasné dřeviny 1 l / Kapalné hnojivo pro okrasné dřeviny
za 79,00 Kč s DPH.

Popis rodu Maireana

Rodové jméno bylo odvozeno od francouzského botanika jménem Charles Antoine Lemaire. Roste v Austrálii v podobě dvoudomé, oboupohlavné nebo jednopohlavné byliny, polokeře nebo keře. Listy mohou být střídavé nebo vstřícné. Kvete samostatnými nebo párovitými květy.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019