zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 3x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae / Maireana

Maireana appressa

Roste v Austrálii v podobě keře. Dorůstá výšky do 70cm. Kmínky jsou bíle ochlupené. Listy jsou střídavé, zpravidla přitisklé, čárkovité, vejčité nebo prakticky kulaté, ochlupené a dlouhé 2 - 8mm. Kvete oboupohlavnými květy s řídce ochlupeným okvětím. Plody mají v průměru 0,9 - 1,3cm, trubka je 1/2kulatá až široce kuželovitá s průměrem 3mm, křídla jsou zvlněná a papírovitá.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Kochia appressa, Kochia tomentosa var. appressa

Na oživení a podporu růstu rostlin doporučuji:
AGRO Vitality Komplex 0, 5kg / Vitality Komplex
za 125,00 Kč s DPH.

Popis rodu Maireana

Rodové jméno bylo odvozeno od francouzského botanika jménem Charles Antoine Lemaire. Roste v Austrálii v podobě dvoudomé, oboupohlavné nebo jednopohlavné byliny, polokeře nebo keře. Listy mohou být střídavé nebo vstřícné. Kvete samostatnými nebo párovitými květy.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019