zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 5x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae / Maireana

Maireana aphylla

Roste v Austrálii v podobě zpravidla trnitého a dvoudomého keře. Dorůstá výšky i šířky do 1,5 (i 2)m. Větve jsou v mládí rýhované a mírně ochlupené. Listy jsou střídavé, čárkovité až prakticky kulaté, ochlupené a dlouhé 2 - 4mm. Květy kromě báze jsou ochlupené. Plody mají v průměru 7 - 8mm, trubka je 1/2latá s 2mi žebry, v průměru má 3mm, křídla jsou zvlněná, papírovitá a v průměru mají 8mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Kochia aphylla, Kochia villosa var. aphylla, Salsola aphylla

Na hnojení doporučuji:
Rohovina 1kg / Rohovina
za 65,00 Kč s DPH.

Popis rodu Maireana

Rodové jméno bylo odvozeno od francouzského botanika jménem Charles Antoine Lemaire. Roste v Austrálii v podobě dvoudomé, oboupohlavné nebo jednopohlavné byliny, polokeře nebo keře. Listy mohou být střídavé nebo vstřícné. Kvete samostatnými nebo párovitými květy.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019