zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 3x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae / Maireana

Maireana eriantha

Roste v Austrálii v podobě keře. Dorůstá výšky 50cm. Větve jsou v mládí ochlupené. Listy mohou být vstřícné i střídavé, dužnaté, úzce eliptické, špičaté, na řezu tupě 3hranné, dlouhé 1 - 3cm a široké 1,5 - 3mm. Kvete samostatnými nebo párovitými květy v listnatém klasu. Plody jsou ochlupené, trubka obkuželovitá až pohárkovitá, křídlo kožovité a asymetricky hluboce 5tilaločné.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Kochia concava, Kochia eriantha, Kochia villosa var. eriantha

Na hnojení doporučuji:
NPK - univerzální hnojivo 10kg / NPK - univerzální hnojivo
za 225,00 Kč s DPH.

Popis rodu Maireana

Rodové jméno bylo odvozeno od francouzského botanika jménem Charles Antoine Lemaire. Roste v Austrálii v podobě dvoudomé, oboupohlavné nebo jednopohlavné byliny, polokeře nebo keře. Listy mohou být střídavé nebo vstřícné. Kvete samostatnými nebo párovitými květy.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019