zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 29x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Malvales / Malvaceae / Kosteletzkya

Kosteletzkya grantii

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Hibiscus grantii, K. chevalieri

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Kosteletzkya

Roste v Severní Americe, Mexiku, Africe a Madagaskaru v podobě trvalky, polokeře nebo keře. Povrch bývá drsně ochlupený. Listy jsou jednoduché nebo dlanité. Kvete samostatnými květy nebo v terminálních hroznech či latách v barvě růžovo, růžovofialové nebo nažloutlé, vytváří 7 - 10 listenců na bázi kalich, vlastní kalich je 5tidílný až 5tizubý a má 5 korunních lístků. Plodem je zploštělá pukavá tobolka obsahující semena ve tvaru ledviny. Nejznámějším druhem je K. virginica.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Malvaceae (Slézovité)

V této poměrně vělké čeledi existuje na 200 rodů s asi 2300 druhy. Taxonomická struktura je poněkud obtížnější, podrobnější informace získáte např. na http://en.wikipedia.org/wiki/Malvaceae . Listy vyrůstají obvykle střídavě a jsou laločnatě dělené a často se zubatým okrajem. Okvětních lístků je nejčastěji 5 (existují samozřejmě polokvěté a plnokvěté kultivary s většími počty). Plodem je nejčasteji tobolka nebo oříšek.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021