zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 455x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Malvales / Malvaceae / Kosteletzkya

Kosteletzkya depressa

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Hibiscus cordatus, Hibiscus hastatus, Hibiscus hispidus, Hibiscus pentaspermus, Hibiscus preslii, Hibiscus sagittatus, Hibiscus tampicensis, K. asterocarpa, K. cordata, K. hastata, K. hispida, K. pentasperma, K. sagittata, K. stellata, K. tampicensis, K. violacea, Melochia depressa, Melochia diffusa, Pavonia berteroi, Pentagonocarpus cordatus, Pentagonocarpus hastatus, Pentagonocarpus hispidus, Pentagonocarpus pentaspermus, Pentagonocarpus sagittatus, Riedlea depressa, Sida carnea, Visenia depressa

Popis rodu Kosteletzkya

Roste v Severní Americe, Mexiku, Africe a Madagaskaru v podobě trvalky, polokeře nebo keře. Povrch bývá drsně ochlupený. Listy jsou jednoduché nebo dlanité. Kvete samostatnými květy nebo v terminálních hroznech či latách v barvě růžovo, růžovofialové nebo nažloutlé, vytváří 7 - 10 listenců na bázi kalich, vlastní kalich je 5tidílný až 5tizubý a má 5 korunních lístků. Plodem je zploštělá pukavá tobolka obsahující semena ve tvaru ledviny. Nejznámějším druhem je K. virginica.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Malvaceae (Slézovité)

V této poměrně vělké čeledi existuje na 200 rodů s asi 2300 druhy. Taxonomická struktura je poněkud obtížnější, podrobnější informace získáte např. na http://en.wikipedia.org/wiki/Malvaceae . Listy vyrůstají obvykle střídavě a jsou laločnatě dělené a často se zubatým okrajem. Okvětních lístků je nejčastěji 5 (existují samozřejmě polokvěté a plnokvěté kultivary s většími počty). Plodem je nejčasteji tobolka nebo oříšek.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2022