zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 62x

Parazitické : Liliopsida / Pandanales / Triuridaceae

Lacandonia (Rozkolnička)

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Lacandonia brasiliana

Roste v Brazílii.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Lacandonia schismatica

Roste v Mexiku. Neobsahuje zelenou barvu, lodyha je bělavá až načervenalá, listy zakrnělé a bez průduchů. Kvete drobnými jednopohlavnými či oboupohlavnými květy v hroznovitém květenství s (3 -) 6 (i 10)ti okvětními lístky ve 2 kruzích a (2 -) 3 (i 6)ti tyčinkami. Je charakteristická inverzí rozmnožovacích orgánů (tyčinky uprostřed). K oplození dochází uvnitř květu. Plodem je nažka nebo měchýřek.

Vyhovují ji humózní rašelinná místa.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019