zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 66x

Jehličnany : Pinopsida / Podocarpales / Podocarpaceae

Lagarostrobos

Roste v Tasmánii v podobě stromu. Listy na mladých exemplářích jsou čárkovité a šídlovité, u dospělých exemplářů široké a šupinovité. Vytváří samostatné samčí a samičí šištice.

Do substrátu doporučuji použít:
Bílá rašelina
za 9,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Lagarostrobos franklinii

Roste v Tasmánii v podobě dvoudomého stromu s pyramidálním habitem. Údajně se dožívá věku až 2000 (i 3000)let. Dorůstá výšky 10 - 20 (i 30)m při průměru kmene 0,7 - 1m. Dřevo je měkké. Borka je šedá. Listy jsou šupinovité, dlouhé 1mm, na sobě natěsnané, kýlnaté, později i vypuklé, vyrůstají ve spirále a na hřbetě mají řídké bílé průduchy. Šištice jsou drobné, terminální, mají 4 - 8 šupin, samčí jsou žluté, dlouhé 5 - 8mm, široké 1 - 2m. Semena jsou kulovitá a v průměru mají 2mm. Existují vnitrodruhové taxony:

Růst je pomalý.

LagarostrobosFranklinii.jpg
600 x 801 px
438.85 kB LagarostrobosFranklinii2.jpg
600 x 903 px
409.63 kB

Synonyma: Dacrydium franklinii, Lepidothamnus franklinii


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019