zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 197x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Myrtales / Combretaceae

Laguncularia (Kyjovník/Mangrovník)

Patří mezi mangrovové stromy. Listy jsou vstřícné, kožovité, celokrajné a řapíky mají 2 žlázky. Květenstvím je klas uspořádaný do laty, vlastní květy jsou drobné, zelinkavé, kališní trubka je kulatá, 5tilaločná, mají 5 korunních lístků a 10 drobných tyčinek. Plodem je kožovitá žebernatá až hranatá peckovice obsahující 1 semeno. Existuje pouze 1 druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Laguncularia racemosa (Kyjovník hroznatý)

Roste v tropických oblastech v podobě mangrovového stromu nebo keře. Dorůstá výšky 2 - 10 (i 20)m při průměru kmene do 80cm. Větve jsou v mládí hnědočervené. Borka je šedohnědá až načervenalá. Listy jsou vstřícné, eliptické až obvejčité, kožovité, mírně zvlněné, vykrojené až zakulacené, dlouhé 5,5 - 9 (i 18)cm, široké 2,5 - 5cm, báze až prakticky srdčitá a řapíky jsou načervenalé, dlouhé 0,5 - 1,3 (i 2)cm. Květenstvím je terminální latnatý klas délky 3 - 8cm, vlastní květy mají světlou žlutozelenou korunu délky 2mm, 5 korunních zakulacených lístků, 10 tyčinek a bývají zpravidla oboupohlavné. Plodem je šedozelená eliptická až obvejčitá mírně zploštělá peckovice délky 1,5 - 2cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Conocarpus racemosus, Horau racemosus, L. obovata, L. racemosa f. longifolia


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019