zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 126x

Ovoce : Magnoliopsida / Sapindales / Meliaceae

Lansium

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Lansium domesticum (Langsat)

Pochází z jižního Thajska a západní Malajsie. Patří mezi stálezelené stromy. Dorůstá výšky 15 - 30m. Kmen je krátký, při poranění roní mléčnou tekutinu. Vstřícné lichozpeřené listy s 5 - 9 lístky mají dlouze eliptický tvar a délku 30 - 50cm. Vlastní střídavě vyrůstající lístky mají tvar vejčitý, kožovitý povrch, tmavězelenou lesklou barvu, délku 9 - 20cm a šířku 5 - 10cm. Kvete na kmeni nebo silných větvích v až 30cm vzpřímených hroznech oboupohlavnými bílými nebo žlutými květy. Plodem je bobule žluté barvy, kulatého tvaru o průměru 2,5 - 7cm. Jsou rozdělené na několik komůrek s želatinovými bílými míšky se skladkokyselou chutí a jedním semenem fazolovitého tvaru. Semena jsou mírně jedovatá. Plodit začíná až od 10ti let.

Vyhovuje mu vlhké tropické prostředí, bohatá zálivka a teplo.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019