zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 93x

Kapradiny : Polypodiopsida / Polypodiales / Thelypteridaceae

Lastrea (Pérnatec)

Do substrátu doporučuji použít:
Bílá rašelina
za 9,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Lastrea japonica

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Thelypteris japonica

Lastrea limbosperma (Pérnatec horský/Kapradinec horský/Kapradiník horský)

Roste v západní a střední Evropě od Pyrenejí, Itálii, Balkán po Karpaty, Skandinávii, Kavkaz jako trvalka. Vyskytuje se i ve východní Asii a Severní Americe. Dorůstá výšky 0,3 - 1m. 1x zpeřené listy z 20 - 30ti párů v přízemní růžici vytvářejí nálevku, jsou svěže zelené, celkově kopinaté, dlouhé 30 - 80cm, šířka se zužuje na konci i při bázi (zúžení na bázi je pro tento druh typický), délka je 3 - 4x větší než šířka v nejširším místě a na spodní straně u krajů jsou umístěny kulaté kupky výtrusnic. Při mnutí vydává citrónové aroma.

Vyhovují mu lesy, vlhká půda, rokle, příkopy, atp. ve stínu.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Dryopteris oreopteris, Nephrodium oreopteris, Oreopteris limbosperma, Phegopteris oreopteris, Polypodium limbospermum, Polypodium montanum, Polypodium oreopteris, Polystichum oreopteris, Thelypteris limbosperma


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019