zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 145x

Užitkové / Technické : Magnoliopsida / Myrtales / Lythraceae

Lawsonia

cenik ceny již od 48,00 Kč s DPH

Existuje pouze 1 druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Lawsonia inermis (Henna)

cenikceny již od 48,00 Kč s DPH

Pochází z tropů a subtropů Afriky, jihovýchodní Asie a severní Austrálie. Roste v podobě keře nebo malého stromu. Dorůstá výšky 3 - 4 (i 6)m. Větve jsou krátké, často opatřené koncovým trnem. Vstřícné lesklé listy mají eliptický, vejčitý nebo široce kopinatý tvar délky 1,5 - 5 (i 7,5)cm a šířky 0,5 - 2 (i 3,5)cm. Mladé jsou červeně zabarvené. Kvete bílými nebo béžovými květy v chocholičnatých latách. Plodem je tobolka rozdělená na 4 komůrky o celkovém průměru 4 - 8mm s 30 - 50 semeny. Barva vytvořená z této rostliny se používá ke zdobení kůže - Henna. Pro výrobu se může používat jakákoliv část, nejvíce barviva je ovšem v listech.

Vyhovuje ji teplotní rozmezí 35 - 45°C. Nesnáší pokles pod 11°C.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: L. alba


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019