zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 104x

Keře : Magnoliopsida / Fabales / Fabaceae

Lembotropis (Čilimníkovec)

Roste ve střední a jižní Evropě v podobě opadavého keře. Větve jsou vystoupavé až vzpřímené, v mládí ochlupené. Listy jsou střídavé, 3četné. Kvete žlutými květy ve vzpřímených hroznech, vlastní květ je vonný, kalich nepravidelně zvonkovitý, horní pysk 2laločný, spodní 3zubý, délka květu je 1cm, pavéza je krátce nehetnatá, konec zabolený, člunek holý a tyčinek je 10. Plodem je podlouhlý lusk.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Lembotropis emeriflora

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Lembotropis nigricans (Čilimníkovec černající)

Roste v jižní a střední Evropě v podobě beztrnného hustého keře. Dorůstá výšky 0,3 - 1,2 (i 2)m při průměru kmínků do 2cm. Větve jsou rýhované, zelené v mládí ochlupené. Borka je hnědá. Listy jsou 3četné, vlastní lístky podlouhlé, obvejčité až eliptické, dlouhé 1 - 3cm, báze klínovitá nebo zaoblená, konec tupý až mírně zašpičatělý, horní strana tmavězelená, holá, spodní bledězelená, přitiskle ochlupená a řapíky jsou dlouhé 0,6 - 2cm. Kvete žlutými květy ve vrcholových 15 - 85 (i 100)tičetných vrcholových hroznech dlouhých 6 - 30cm, stopky květů jsou hustě ochlupené, kalich zvonkovitý, hustě ochlupený. Plodem je zploštělý černohnědý přitiskle ochlupený lusk délky 2 - 3,5cm obsahující mírně zploštělá hnědá a lesklá ledvinovitá semena délky 2 - 3mm. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují mu kamenité až hlinité stráně, obvykle kyselé, okraje lesů či křovin, atp. se sušší půdou chudou na dusík.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Cytisus nigricans, Cytisus unibracteatus


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019