zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 140x

Trvalky : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae

Leucanthemella (Luhovnice)

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Leucanthemella linearis

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Chrysanthemum lineare, Chrysanthemum lineare var. manshuricum, Leucanthemum lineare, Tanacetum lineare

Leucanthemella serotina (Luhovnice pozdní)

Roste v oblasti panonské nížiny i na balkáně v trsech. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky 0,3 - 1,5 (i 1,7)m. Stonek je ochlupený, v horní části max. chudě větvený. Listy jsou bohaté, přisedlé, dlouze kopinaté, řídce ostře pilovité, za bázi se 2 - 4mi laloky. Kvete v úboru o průměru 5 - 6cm, zákrov je dvouřadý, trubkovité květy žluté, oboupohlavné, jazykovité květy bílé a samičí. Velmi se podobají kopretinám. Plodem je válcovitá nažka délky 2 - 3mm s 8 - 12ti žebry bez kališního lemu. Existuje vnitrodruhový taxon:

Potřebuje vlhkčí půdu i zaplavovanou půdu a plné slunce nebo polostín. Je mrazuvzdorná.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Chrysanthemum serotinum, Chrysanthemum uliginosum, Decaneurum serotinum, Leucanthemum serotinum, Matricaria serotina, Pyrethrum serotinum, Pyrethrum uliginosum, Tanacetum serotinum


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019