zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 267x

Skalničky : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae / Mauranthemum

Mauranthemum paludosum

Roste ve Španělsku, Portugalsku, Baleárských ostrovech, Maroku, Alžírsku, Libyi a Tunisku jako jednoletka. Dorůstá výšky 10 - 40cm. Listy jsou střídavé. Květenstvím je úbor průměru 2 - 3cm. Plodem je nažka délky (2 -) 2,5 - 2,8 (i 3)mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Chrysanthemum glabrum, Chrysanthemum paludosum, Chrysanthemum paludosum subsp. glabrum, Chrysanthemum setabense, Hymenostemma fontanesii, Hymenostemma paludosum, Leucanthemum affine, Leucanthemum arenarium, Leucanthemum glabrum, Leucanthemum paludosum, Leucanthemum paludosum subsp. glabrum, Leucanthemum paludosum var. arenarium, Leucanthemum paludosum var. faureanum, Leucanthemum paludosum var. pinnatifidum, Leucanthemum paludosum var. pinnatisectum, Leucanthemum setabense, Leucoglossum paludosum, Myconella paludosa, Pyrethrum clausonis

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

Popis rodu Mauranthemum

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Asteraceae (Hvězdnicovité)

Je to velmi bohatá čeleď. Řadí se sem více než 1300 rodů s cca 20 000 druhů. Náleží sem jednoletky, dvouletky i travalky, dále pak byliny, polokeře, keře a dokonce i stromy. Listy mohou být střídavé i vstřícné, celokrajné nebo různě vykrajované. Květy jsou charakteristickým znakem hvězdnicovitých. Většinou jsou 5tičetné (4četné zřídka) a především jsou seskupené v úboru. Principem úboru je, že na středovém terčíku je seskupeno mnoho drobných květů vedle sebe, přičemž u krajních jsou okvětní lístky protažené a jsou lidově považovány za jediné okvětní lístky. Typickým příkladem je kopretina. Plodem je nažka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020