zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 30x

Skalničky : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae

Limbarda

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Limbarda crithmoides (Oman přímořský)

Pochází z oblasti od středozemí po Velkou Británii. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky (0,1 -) 0,15 - 0,8 (i 1)m. Lodyha je přímá nebo vystoupavá. Je hustě porostlá střídavými čárkovými dužnatými listy, které mohou být na vrcholu 3zubé, dlouhé 1 - 5cm a široké 1 - 4 (i 5)mm. Kvete žlutými květy v úboru o průměru 2 - 2,5cm v chocholíku, zákrovní listeny jsou úzce kopinaté, špičaté a vnější listeny jsou kratší. Plodem je 2 - 3mm nažka s chmýrem délky 4 - 5mm. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje mu mořské pobřeží s písčitými půdami, skalní puklin, nízká zálivka, plné slunce, chudá dobře propustná půda a suchý zimní režim.

Množí se semeny nebo řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Eritheis maritima, Inula crithmoides, Jacobaea crithmoides

Limbarda salsoloides

Roste v Mongolsku.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020