zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 261x

Vodní a bahenní : Liliopsida / Alismatales / Hydrocharitaceae

Limnobium (Voďankovec)

Synonyma: Hydrocharella, Hydromystria, Jalambicea, Rhizakenia, Trianea

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Limnobium laevigatum

Roste v tropech a subtropech Ameriky v růžici. V dospělosti může dorůstat délky až 50cm. Listy jsou řapíkaté. Kvete malými jednopohlavnými květy. Plodem je tobolka délky 0,4 - 1,3cm, průměru 2 - 5mm a obsahuje eliptické ochlupené semena délky 1mm.

Vyskytuje se jako plovoucí rostlina na vodní hladině.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Hydrocharella echinospora, Hydrocharis stolonifera, Hydromystria laevigata, Hydromystria sinclairii, Hydromystria stolonifera, Jalambicea repens, L. bogotense, L. sinclairii, L. spongia subsp. laevigatum, L. stoloniferum, Salvinia laevigata, Trianea bogotensis, Trianea neovisae

Limnobium spongia

Roste na východě a jihovýchodě USA.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Hydrocharis cordifolia, Hydrocharis spongia, L. boscii, Rhizakenia ovata


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019