zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 32x

Vodní a bahenní : Liliopsida / Alismatales / Alismataceae

Limnophyton

Roste v Africe, Madagaskaru, Indii až Indonésii v podobě vodní a bahenní rostliny.

Synonyma: Dipseudochorion

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Limnophyton angolense

Roste od Libérie po Súdán a Botswanu.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Limnophyton fluitans

Roste v Nigérii, Kamerunu a Rovníkové Guineji. Listy jsou šípovité, od konce řapíku dlouhé 10 - 15cm, široké 10 - 20cm, laloky jsou dlouhé 13 - 20cm, svírají do úhel 90° a mají 17 - 25 žilek. Květenství vyrůstá po 4 - 6ti ks, listeny kopinaté, špičaté, na okraji ochlupené, dlouhé 2 - 2,5cm, široké 5mm, listenců je 10 - 20, jsou ochlupené, dlouhé 1cm, spodní květenství je má 7 - 11 oboupohlavných květů, 8 - 12 samčích a 2 - 4cm stopku. Plodem je vejčitá nažka délky do 5mm a šířky 4mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Limnophyton obtusifolium

Roste od Libérie po JAR, dále na Madagaskaru, v Indii, Pákistánu, Srí Lance, Myanmaru, Vietnamu a Indonésii jako vzpřímená jednoletka. Dorůstá výšky 0,6 - 0,9 (i 1)m. Listy jsou široce vejčité, šípovité, zašpičatělé, laloky, 3úhle špičaté, dlouhé 15 - 30cm a řapíky jsou dlouhé 30 - 80cm. Květy vyrůstají v 5 - 10tičetných kuželovitých latách na 2,5 - 5cm stopce, listeny jsou 3úhle kopinaté, dlouhé 1,5 - 2,5cm, široké 1cm, listence jsou zakrnělé, květy mají průměr 1cm, kališní lístky jsou vejčitě eliptické, zašpičatělé, zelené, dlouhé 4 - 6mm, široké 2 - 3,5mm, korunní lístky jsou vejčitě eliptické a delší kališních. Plodem je obvejčitá krátce zobánkatá nažka délky 4 - 6 (i 8)mm a šířky 3 - 4mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Alisma kotschyi, Alisma obtusifolium, Alisma sagittifolium, Caldesia sagittarioides, Dipseudochorion sagittifolium


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2023